MANTOLAMA

Teknik Ticaret Olarak Yalıtım Malzemeleri Satışı Dışında İç Cephe ve Dış Cephe Isı Yalıtım Uygulamaları Mantolama Konusunda Yapılarınıza En Uygun Hizmeti veriyoruz.


İzocam Manto Taşyünü Yaz Kış Yalıtım Sağlıyor


Dış cephe yalıtımında kullanılacak İzocam Manto taşyünü yazları daha serin , kışları ise daha sıcak bir eve sahip olmanızı sağlıyor..

 

Binanızın mantolamasında kullanacağınız İzocam Manto Taşyünü ile yaz aylarını daha serin, kış aylarını daha sıcak geçirmek elinizde.Evlerimizde, iş yerlerimizde mantolama yapmak için en uygun dönem, bahar ve yaz aylarıdır.Yaz aylarında yaptıracağınız doğru mantolama ile kış mevsimini sıcak geçirebilir, sıcak yaz günlerinde ise çok daha serin bir ortama sahip olabilirsiniz. İzocam Manto Taşyünü ile yaptıracağınız mantolama sayesinde enerji faturalarınızı da neredeyse yarı yarıya düşürebilirsiniz.Doğru mantolama, iç mekânlardaki sıcaklığın uzun süre istenen seviyelerde korunmasını sağlıyor. Kış aylarında oluşan ısı kayıplarını, yaz aylarında ise meydana gelebilecek ısı kazançlarını azaltmak için yapılan mantolama, enerji faturalarına da olumlu yansıyor. Kış aylarında kömür, doğalgaz gibi yakıt giderlerini, yaz aylarında ise klima kullanımına bağlı elektrik enerjisi tüketimini neredeyse yarı yarıya azaltıyor.


Mantolama nasıl uygulanır?


Mantolama (dış cephe ısı yalıtımı), binanın dış kabuğunu atmosferik şartlardan dolayı oluşan yıpranmalardan koruyan bir uygulamadır. Isı köprülerini tamamen ortadan kaldıran mantolama, en etkin ısı yalıtım sistemleri arasında yer alıyor.Taşyünü ile yapılan mantolama, ısı kaybını ve kazancını önemli ölçüde azaltıyor. İzocam Taşyünü ayrıca taşıyıcı sistemde oluşan yoğuşmayı engelleyerek depreme karşı sistemin korozyona uğramasını da engelliyor.Taşyünü ile doğru malzeme ve bileşenlerinin seçimini takiben, doğru uygulanmış mantolama sistemi; bina ve dış ortam arasında oluşturduğu yalıtım ile yalnızca ısı değil, açık gözenekli elyaf yapı sayesinde ses yalıtımı ve yanmaz özelliği ile yangın güvenliği de sağlıyor.Bunun yanı sıra, dış cepheyi koruduğu için binanın daha geç yaşlanmasına olanak tanıyor, dolayısıyla enerji ve bakım giderlerini önemli ölçüde azaltıyor.
Isı Yalıtım Uygulama Resimleri    Isı Yalıtım Uygulama Resimleri    Isı Yalıtım Uygulama Resimleri    Isı Yalıtım Uygulama Resimleri    Isı Yalıtım Uygulama Resimleri
Isıtma soğutma gideri yüzde 50 düşüyor


Binalarda ısıtma ve soğutma amaçlı kullanılan kombi, kalorifer, klima ve benzeri cihazların sarf ettiği enerjiden mantolama uygulaması ile büyük oranda tasarruf edilebiliyor.Standartlara uygun kalınlıkta yapılan Mantolama ile binalarda hem yaz hem de kış aylarında faturaya yansıyan ısıtma ve soğutma gideri en az %50-60 oranında azalıyor. Rutubetin oluşturduğu küf, bakteri ve kötü kokuların oluşması engelleniyor. Azalan yakıt tüketimi, aynı zamanda, hava kirliliğinin önlenmesine de destek oluyor.